Робота над проектом

Робота над проектом
Проект на тему:  
Для чого потрібні вітаміни?

Керівник:
 Колодяжна Інна Володимирівна

Навчальні дисципліни: природознавство, читання, основи здоров я.

Склад проектної групи: учні 3 - Г класу.

Тип проекту: навчально - виховний, інформаційно-дослідний, колективний, довготривалий.

Актуальність проекту: брак вітамінів і мінералів - явище яке зустрічається доволі часто. Їх дефіцит негативно позначається на дитячому організмі, його рості і розвитку. А одне з основних завдань школи виростити здорових дітей, адже здорові діти - здорова нація.
Проблема: слабкий імунітет,  часті простудні захворювання учнів, відсутність знань про необхідні людському організму вітаміни.

Мета проекту: вивчити особливості вітамінів, їх вплив на дитячий організм. Сприяти проведенню профілактичної роботи серед учнів що до вживання продуктів харчування багатих на вітаміни. Розвивати уміння працювати як самостійно, так і в групах, виконувати пошуково-дослідницьку роботу, опрацювувати матеріал, робити висновки.

Завдання: 
1. Розкрити значення вітамінів та їх корисних властивостей.
2. Пошукова робота.Зібрати цікаві факти про вітаміни, загадки про овочі і фрукти.
3. Практична робота.Проведення довготривалого досліду.
4. Зібрати кулінарні рецепти страв багатих на вітаміни.
5. Випуск буклету "Здорова сімейка - A, B, C, D".

Об'єкт дослідження: здоров'я дитини.

Предмет дослідження: вітаміни.

Очікувані результати:

Учні вмітимуть і знатимуть: як зміцнити свій імунітет і подолати часті простудні захворювання, 
які продукти, багаті вітамінами, найбільш корисні для організму людини,
 вчитимуться  використовувати різні джерела інформації під час дослідження теми,
 вчитимуться доводити свою думку, проявляти ініціативу, виступати перед аудиторією.


План роботи над  проектом:

І етап - організаційний ( жовтень)
1.     Визначення теми,  постановка завдання та обговорення
3.     Формулювання проблемних питань
4.     Створення груп
5.     Обговорення плану роботи учнів

ІІ етап теоретично - практичний (жовтень)
1.     Вивчення теоретичного матеріалу ( бесіда з лікарем школи Сенченко О. В. на тему « Вітаміни - це здоров я і краса»
2.     Розпочати дослід  про вплив вітамінів на розвиток живих організмів

ІІІ етап - пошуковий  ( листопад – грудень)

     1.Самостійна робота в групах по виконанню завдань
Пошукова робота:
-         Які продукти багаті на вітаміни
-         На які органи людського організму впливають ті чи інші вітаміни
-         Рецепт домашньої страви багатої на вітаміни
1 група – Збір інформації про вітамін А
2 група - Збір інформації про групу  вітамінів В
3 група - Збір інформації про вітамін С
4 група - Збір інформації про вітамін D

ІV етап- просвітницький ( січень – лютий)
1.Випуск буклету « Дружна сімейка – А, В, С, D»
2. Виступ агітбригади перед учнями 2 х класів.
3.Випуск збірки « Домашні рецепти – смачні і корисні»

V етап – підсумковий ( лютий - березень)

1.Підготовка учнями звіту про виконану роботу
        2.Захист отриманих результатів


                                 Жовтень



1.Перше засідання по роботі над проектом «Для чого потрібні вітаміни?» відбулось 16 жовтня, на якому обговорили всі визначені організаційні питання.
Щоб проект був успішним потрібно  для початку вивчити теоретичний матеріал. Лікар школи Сенченко О.В. під час бесіди  « Вітаміни - це здоров’я і краса», ознайомив учнів з видами вітамінів, та продуктами в яких їх є найбільше, як вони впливають на людський організм. Бесіда була цікава, змістовна і заохотила учнів до самостійного пошуку інформації по темі.




2 Довготривалий дослід .Ми вирішили практично поспостерігати як вітаміни впливають на розвиток живого організму. Для цього ми взяли два відростки кімнатної рослини з висотою стовбурця 7 см . Посадили їх у різну землю. Рослина 1 посаджена у звичайну землю, взяту на квітнику. Рослина 2 посаджена у землю збагачену вітамінами та мінералами. Рослину 1 будемо поливати звичайною водою, рослину 2 крім звичайної води, кожні 10 днів вітамінним розчином. Через 5 місяців (на початку березня) проведемо заміри рослин і порівняємо результати.  




Листопад

Закінчила свою пошукову роботу перша група. До складу якої ввійшли : Бодня Віталій, Василюк Руслана, Волікова Іра, Іванченко Ілля, Коляка Анжеліка, Калугін Глєб. Кожен з членів групи самостійно добирав матеріал по темі, а потім знайомили "одногрупників" із знайденою інформацією. Група збиралася разом, щоб співставити, проаналізувати матеріал і приготувати повідомлення для всього класу.

 
















Розповідь про вітаміни, яку провели члени першої групи, була цікава, зрозуміла корисна і необхідна всім. Учні розповіли про значення вітаміну А для організму дитини, на що саме впливає цей вітамін, в яких продуктах він міститься та як правильно його вживати. Також провели конкурс "Спробуй відгадай"(загадки про овочі і фрукти).







 Дізнавшись багато цікавого про вітамін А, діти зрозуміли яку він приносить користь і чому необхідний кожній людині, прийшли до  висновків, що вітамін А:

  • потрібен для нормального зору
  • сприяє формуванню міцного скелету
  • впливає на ріст дитини
  • робить зуби міцними, волосся красивим, шкіру чистою
  • підвищує опір організму проти інфекцій, зміцнює роботу імунної системи
  • прискорює загоєння ран, ссадин

Вітамін А міститься у всіх овочах та фруктах оранжевого та червоного кольорів, молочних продуктах, рибі, печінці, капусті-броколлі.

Побажання від членів першої групи: Вітамін А дуже корисний і необхідний людському організму, тому більше вживайте овочів і фруктів. Пийте соки, особливо морковний, смакуйте салатами, їжте печінку та рибу. Не забувайте про його значення і дбайливо ставтеся  до свого здоров'я.





20 ЦІКАВИХ ФАКТІВ ПРО ВІТАМІНИ

 Всі ми знаємо, що вітаміни корисні для нашого здоров'я. Мабуть, на цьому наші пізнання про вітаміни і закінчуються, адже існує безліч фактів, про існування яких ми навіть не здогадуємося. Отож, сьогодні ми поділимося з вами найбільш цікавими фактами про вітаміни, про які слід знати, щоб випадково собі не нашкодити.

#1: На сьогоднішній день вченим відомо 25 вітамінів, кожен з яких має власне літерне позначення та хімічну назву.

#2: Першим відкритим вітаміном став В1, виділений у кристалічному вигляді К. Функом в 1912 р. Він широко поширений в продуктах рослинного походження (оболонка насіння хлібних злаків та рису, горох, квасоля, соя та ін). В організмі людини вітамін В1 утворюється в печінці, нирках, мозку, серцевому м'язі шляхом фосфорилювання тіаміну.

#3: Помиляються ті, хто вважає, що вітаміни можуть замінити збалансоване харчування. Насправді для людини просто необхідна здорова корисна їжа, що наповнює організм необхідними вітамінами і мінералами.

#4: Більшість людей недоотримують необхідну організму кількість вітамінів. Наприклад, жителі тропічних країн страждають від браку вітаміну D та групи В, а ось у жителів півночі відчутний дефіцит вітамінів А та С.

#5: При прийомі вітамінів головне не перестаратися, так як надлишок вітаміну С або магнію може стати причиною діареї, а ось вітамін А і нікотинова кислота зовсім можуть пошкодити печінку та призвести до сумних наслідків.

 #6: Вітамін В12 варто приймати вегетаріанцям, а також тим, хто їсть мало м'яса. До того ж цей вітамін стане прекрасним захисником вашої нервової системи.

#7: Мультивітаміни, що містять залізо, необхідні лише вагітним, і то в обмеженій кількості. Для всіх інших вони небезпечні тим, що можуть нашкодити серцю, печінці та підшлунковій залозі.

 #8: Такі жиророзчинні вітаміни, як А, D, E та К слід приймати лише з невеликою кількістю якої-небудь олії, що дасть можливість досягти максимального ефекту від їх прийому.

#9: Вживання вітамін безпосередньо пов'язано з вживанням ліків. Наприклад, вживаючи при вагітності аспірин, слід збільшити кількість вітаміну С.

 #10: Слід правильно зберігати вітаміни. Вони повинні зберігатися в прохолодному місці, завдяки чому в них залишаться масла та пробіотики.

 #11: На засвоєння вітамінів впливають деякі ліки. До того ж вони можуть запросто вичерпати всі ресурси вже наявних в організмі вітамінів. Саме тому, якщо вам виписують ліки під час прийому вітамін, обов'язково попередьте про це свого лікаря.

 #12: Фолієву кислоту слід приймати у синтетичному вигляді, так як вона в нашому організмі абсорбується набагато краще, ніж натуральна. Особливо необхідна фолієва кислота жінкам в період вагітності.

 #13: Перш ніж купувати чергову порцію вітамінів, варто обов'язково отримати консультацію лікаря, так як саме він може виявити, яких саме вітамінів вам не вистачає.

 #14: Ті, хто займаються спортом, повинні стежити за рівнем вітаміну А. Він бере участь в синтезі білків, які справляють величезний вплив на відновлення м'язів, підвищує увагу та швидкість реакції.

#15: Одна викурена сигарета руйнує 25-100 мг вітаміну С.

#16: Людям, які проживають у містах із забрудненою атмосферою, не вистачає ультрафіолетових променів, тому на відміну від сільських жителів вони відчувають дефіцит вітаміну D.

 #17: Прийом вітаміну В1, допомагає при морській хворобі і поганій переносимості повітряних перельотів.

 #18: Різні види цибулі, часник, редис містять натуральний антибіотик - аліцин, який знищує хвороботворні мікроби не завдаючи шкоди дружнім для нашого організму бактеріям.

 #19: Аспірин може збільшити швидкість виведення вітаміну С з організму у цілих три рази.

#20: Вітамін Е відіграє величезну роль у запобіганні старіння, збільшує захисні сили організму, покращує роботу  ендокринних залоз, перешкоджає утворенню тромбів у крові. У поєднанні з вітаміном А захищає легені від забрудненого повітря навколишнього середовища, загоює опіки, нормалізує роботу м'язової системи


Страви багаті на вітаміни

Риба смажена
Чепурко Інна

 Салат "Пальма"
 Тихоненко Вікторія

Капуста квашена
Михайленко Іван

Тертий пиріг
Василюк Руслана

 Салат "Вітамінний"
Ямінська Єсенія


Сирна запіканка
Плахтій Лада

 Салат "Здоров'я"
Волікова Ірина

Малинове желе
Бодня Віталій


Лютий 

Виступ агітбригади "Де знаходяться вітаміни?"





Учасники агітбригади розповіли учням 2-3х класів про значення вітамінів для дитячого організму, у яких овочах і фруктах вони знаходяться та що може статися,  якщо в організм не надходить достатня кількість вітамінів. Побажали всім міцного здоров'я, та вживати в їжу якомога більше овочів і фруктів.



Дослідницька діяльність

Виявити наявність вітамінів А, В і D в домашніх умовах чи в класі неможливо. А от провести досліди на наявність вітаміну С в певних продуктах можна. Ми вирішили визначити наявність вітаміну С в апельсині, лимоні, аскорбіновій кислоті і соку.
Для досліду нам потрібно : вода, розчин крохмалю(одну чайну ложку крохмалю залити 1 стаканом води, закип'ятити, охолодити), спиртовий розчин йоду( у звичайний йод додати долити медичний спирт), продукт із вмістом вітаміну С.
Опис досліду: до 20г свіжовижатого соку долити 50г води. Додати чайну ложку крохмалевого розчину. Потім поступово додавати по 1 краплі йодового розчину. Йод, вступаючи в реакцію з вітаміном, зафарбує його в синій колір. Причому, чим більше вітаміну в продукті, тим пізніше відбудеться реакція. Дослід 1: визначення наявності вітаміну С в лимоні. 



Реакція вібдулася через 6 секунд.

Дослід 2: визначення наявності вітаміну С в апельсині. 



Реакція вібдулася через 12 секунд.


Дослід 3: визначення наявності вітаміну С в аскорбіновій кислоті.


Реакція відбулася через 4 секунди.


Дослід 4: визначення наявності вітаміну С в сокові (сік придбаний в магазині, пройшов термообробку). 



Реакція відбулася миттєво.


Висновки: Дослідженні нами продукти мають різний вміст вітаміну С.І місце - апельсин. ІІ місце - лимон. ІІІ місце - аскорбінова кислота.IV місце - сік. Рекомендації: вживайте свіжовижаті соки, тому що в них міститься найбільше вітаміну С. При термообробці вітамін руйнується, отже консервовані соки містять мало вітаміну і приносять мало користі організму.

Випуск газети "Дружна сімейка - A, B, C, D"

Газета створена у вигляді колажу, де поруч із малюнками і фотографіями продуктів, в яких містяться вітаміни розміщена цікава інформація, відомості про відкриття, незвичайні факти, загадки та прислів'я. Газета несе пізнавально-розважальний характер.  









Конкурс малюнків "Де знаходяться вітаміни"



Презентація "Для чого потрібні вітаміни"

Публікація "Для чого потрібні вітаміни"




2 комментария: